" Dziec­ko jest chodzącym cu­dem, je­dynym, wyjątko­wym i niezastąpionym."

31 lip 2013

imprezowo urodzinowo...:)

Dzisiaj relacja z Filipkowej imprezy roczkowej. Może nie było to wystawne przyjęcie ale zabawa i radość małego była przednia:) Przyjechała babcia Ania z dziadziusiem Zdziskiem, ciocia Zosia, Babcia Danusia, dziadziuś Jurek, wujek Kuba, ciotka chrzestna z narzeczonym:) spóźnialski wujek chrzestny ze swoja nowo poznana dziewczyną Moniką.




Gości mnóstwo, ledwo się pomieścili u nas w naszym wynajmowanym 32m mieszkanku:)
Ale jak by to było, gdyby brakło najbliższych... no złe pisze brakło...:( Cioci Monisi ( jego drugiej mamy) wujka Adasia i wujka Arka mojego braciszka. Wszyscy daleko od nas bo w Anglii, ale to nie o tym dzisiaj.

Filipek dostał aż dwa Torty jeden od babci Ani a drugi od Cioteczki Gosi. Takie pyszne ! Filipek z tatusiem nawet zdmuchiwał świeczki ... ciekawe jakie miał życzenie :D







 Tatuś Filipkowi kupił baloniki i czapeczki, takie urodzinowe. Posprzątał mieszkanko a ja w kuchni od rana coś tam pichciłam.
 Paluszki z ciasta francuskiego z boczkiem
 roladki z serkiem i rukolą zawinięte w szyneczce wędzonej.




 Jajeczka faszerowane pieczarkami i tuńczykiem







Sałatkę z kapustki pekińskiej i kurczaczkiem







Sałatkę z mazzareki i pomidorków na rukoli


 

Prezenty, które dostał syneczek cudne... filipek zachwycony, szczęśliwy. Klocki, misie, ciuszki, rowerek, nawet banki, które mu puszczaliśmy na balkonie.








A to my szczęśliwi z syneczkiem








Jeszcze raz Filipku sto latek. Aby twoje dzieciństwo było kolorowe. Spełnienia marzeń!!!
 KOCHAMY CIE:*

30 lip 2013

losujemy !!! losujemy :D:D:D

rozstrzygnięcie roczkowego rozdania u Filipka:D


chętne osóbki do rozdania; 

1.       tynka
2.       Misiowa mama
3.       Dzieciństwo Panny M
4.       Zwyczajna mama
5.       Monika Pujanek
6.       Ola
7.       muszka
8.       Mama diabełka
9.       Kobieta blogująca
10.   TEATR MARZEŃ
13.   agapa


zwycięzcą jest Uwaga!!! Uwaga!!!  

LOSUJEMY !!!!



gratulacje!!!

Nagroda to niespodzianka, którą przekażę zwycięzcy po otrzymaniu maila z adresikiem :)


26 lip 2013

Filip

 W niedzielę Filipek kończy roczek :D tak się cieszę...  jest taki duży, sprytny i mądry. Tyle już potrafi i rozumie. Jest doskonały i najukochańszy. Kochamy go z moją miłością ponad wszystko... teraz tylko on się liczy nikt i nic innego. Dla każdej matki i dla każdego ojca własne dziecko jest idealne i najwspanialsze. 
Tak siedzieliśmy wczoraj z moja miłością i wspominaliśmy cały ten rok, przeglądając zdjęciatka naszego syneczka.  a tu parę z nich miesiąc po miesiącu :D

pierwsze godziny mojego życia

mam 1 miesiac

mam 2 miesiące

mam 3 miesiące

mam 4 miesiące

mam 5 miesięcy

mam 6 miesiecy

mam 7 miesięcy

mam 8 miesięcy

mam 9 miesiecy

mam 10 miesiecy

mam 11 miesięcy
 P.S rozstrzygnięcie "roczkowego rozdania będzie kilka dni  przesunięte. Będziemy mieć gości. Z góry przepraszam.

22 lip 2013

ciężki dzień....

 "Motyla Łąka " 

to temat wyzwania w Klubie Twórczych Mam  na które wystawiam moje , niestety niedokończone winietki na weselne stoły:D brakuje im wydrukowanych nazwisk z przodu  ale dokleję je dopiero po wydrukowaniu:) a drukarka zepsuta także muszą poczekać.


to winietki na szklaneczki :)











Dzisiaj był bardzo ciężki dzień dla mnie... wizyta u dentysty!! ja boję się tego miejsca tortur na całego. I dzisiaj się jeszcze bardziej w tym utwierdziłam. Nie było mojego dentysty bo musiał wyjechać i zajmował się mną jakiś młody lekarz. Po stwierdzeniu u mnie dwóch zębów do leczenia wziął się od razu do roboty. Zaczął oczywiście od znieczulenia bo bez niego ani rusz... ale jest ale!! dawał, nie próbował mi go dać trzy razy i za każdym razem, za każdą nową porcją znieczulenia trafiał nie tam gdzie trzeba. Gdy tylko troszkę zaczęłam drętwieć zaczął mi wiercić te zęby. Bolało okropnie całe plecy, dłonie i tyłek miałam mokry. I pytam się go po wszystkim czemu tak bolało... a on... - "bolało bo zle sie mi było wbić ze znieczuleniem i musiało nie zadziałać!!" Boże dziewczyny to był koszmar. Jestem w domu patrzę w lustro do mojej szczęki a tam wielki krwiak na dziąsłach. minęło juz 6 godzin a ja dalej zdrętwiała obolała i spuchnięta .:( 

21 lip 2013

odpowiadam na pytanka



Dziękuję za wyróżnienie Libster Blog Award od 
Dzieciństwo panny m i od Olafowego świata
Pytania które otrzymałam;
Dzieciństwo panny m
1. Ulubiony kwiat?- SŁONECZNIK
2. Ulubiona książka z dzieciństwa?- CALINECZKA
3. Moją pasją jest... - FOTOGRAFIA
4. Chcę być...- NAJLEPSZA MAMA NA ŚWIECIE
5. W wolnym czasie lubię... POLEŻEĆ
6. Na bezludną wyspę zabrałabym... fILIPKA I MARIUSZKA
7. Zasypiam zwykle o...22.00
8. Chciałabym... ŻEBY BYŁO JUŻ PO ŚLUBIE
9. Jestem Kobietą i... UWIELBIAM ZAKUPY
10. Moje dziecko jest dla mnie... NAJWAŻNIEJSZE
11. Życie bez mężczyzny było by.. NUDNE

 Olafowy świat

1. książka do której wracasz?... Katyń
2. gdybym nie była matką… nie wiedziałabym czym jest miłość do dziecka
3. tramwaj czy autobus? Autobus
4. samochód czy pociąg?.. samochod
5. ulubiony owoc?... truskawka
6.moja mama jest dla mnie… osobą do naśladowania
7. jak długo prowadzisz bloga? Od kilku miesięcy
Chleb pszenny czy razowy? Razowy
9. gdzie na wakacje z dzieckiem? Do babci
10. ulubiona pora roku? Lato
11.deszcz czy snieg… deszcz

Oto moje pytania:
1. ulubiony kolor
2. chciałabym być….
3. kocham…
4. upał czy mróz?
5. kocham moją babcie za…
6. potrawa dzieciństwa…
7. moje ulubione imie dla chłopaka ?
8. moje ulubione imie dla dziewczynki to ?
9. uwielbiam…
10.moje hobby to ?

11. pisze bloga dla??

A ja chciałabym nominować  blogi:

  1. mama diabełka
  2. zwyczajna mama
  3. mymilka home
  4. kobieta blogujaca
  5. czar życia
  6. mała sztuka
  7. polly-writerr
  8. mamania
  9. misiowa mama
  10. wioletkowy skrawek nieba
  11. przez krótką chwilę





16 lip 2013

chodzimy:)

Ale te dni uciekają, dziś już wtorek wieczorem a dopiero był piątek :) Ostatnie dni to męczarnia chodzę taka zmęczona, niewyspana, zła i rozdrażniona. Ciągle tylko na głowie zapraszanie gości na wesele, jakieś sprawy do załatwienia w kościele. W parafii, której bierzemy ślub byliśmy już 4 razy żeby spisać protokół i dalej nic bo ksiądz twierdzi za każdym razem ze nie ma czasu. Mam już serdecznie dość tego ślubu i wesela mimo tego , że jeszcze go nie było. 
Filipkowi idą kolejne zęby,  nie chce spać, bawić się zabawkami, cały dzień płacze. Nie chce jeść, złości się. Nie mam kiedy zrobić obiadu ani posprzątać. 

Mimo tego ciężkiego dla nas dnia Filipek po kąpieli zrobił Mamie niespodziankę i po raz pierwszy  zrobił tak  długi spacerek po dywanie ;)

11 lip 2013

decyzja podjeta

... od kilku tygodni zmagałam się z myślami co zrobić... czy wrócić do pracy od września czy od lutego... Jak wiecie pracuje w przedszkolu i padła propozycja od dyrekcji żebym przeszła do grupy żłobkowej ale musiałabym wrócić do pracy już za dwa miesiące, czyli od 1 września, a urlop wychowawczy mam do lutego 2014 roku. Jeszcze 14 września nasz ślub i wesele wszystko na głowie.
Ale w czym problem ?... co zrobić z małym? czy szukać mu opiekunki... czy dać go do żłobka i dojeżdżać z nim do pracy 30 km dziennie autobusem o 6 rano? bo prawa jazdy nie posiadam. Propozycja padła naprawdę fajna bo uwielbiam dzieciaki... ale Filip jest dla mnie ważniejszy. Po długich rozmowach z moją miłością, rodzicami, znajomymi doszłam do wniosku ze zostaje z małym do lutego a po weselu robię prawo jazdy i od lutego razem pojedziemy do pracy on do żłobka do dzieciaczków gdzie będzie pod moim okiem a ja do grupy 4 latków.

a tak wygladała moja praca i grupa dzieciaków zanim poszłam na  macierzyński:)

A wczoraj wybralismy sie z grupą super znajomych na wycieczkę nad wode i oto kilka fotek z wyprawy :)
taki tam bociek który nas nie chciał puścić przez drogę 

Filipek

Ciocia Karolina, wujek Marcin i fifek

ciocia Justyna i Lidzia

Katarzyna z małym Jasiem w brzuszku

Filipek


Mój mały tak czyta książeczki

Lidzia

a tak my sie bawimy razem:)